Saraybosna / Karadağ Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Saraybosna / Karadağ Turu

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Fotograf Turları
 • Alt Kategori :
  Yurt Dışı Foroğraf Turu
 • Süre :
  4 Gün
 • Vize :
  Vizesiz
 • Kapasite :
  30Kişi
 • Fotoğraf Eğitmeni :
  Yerel Rehber
 • Ulaşım :
  Pegasus

Osmanlı Döneminin farklı dönemlerine tanıklık etmiş topraklara gidiyoruz .Uzun yıllar boyunca onlarca farklı dinin ve etnik grubun barış içinde yaşamasıyla “Balkanların Kudüs’ü” olarak adlandırılan kent geçirdiği savaşlara ve acı günlere rağmen yaralarını sarmayı başarmış ve huzur ortamı bugün tekrar sağlanmıştır. Şehrin modern ve tarihi yüzü sayesinde bir şehir içinde binlerce farklı şehir geziyormuşsunuz hissini yaşarsınız. Bir yanda Başçarşı’nın etrafındaki camiler ve medreselerle Osmanlı Dönemi’ni hissederken, katedral ve kiliseleri gezerken Avrupa Kültürü’nün izlerini görebilirsiniz. Yeni yerleşim bölgelerinde ise modern alışveriş merkezleri, kafeler, barlar ve gece kulüpleriyle hoş zaman geçireceğiniz bir kent Saraybosna.

0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Saraybosna / Karadağ Turu Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

v  Transfer (program içerisindeki geziler)

v  4 Gece 4* otellerde konaklama + kahvaltı

v  Şehir turları

v  Rehberlik hizmeti

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

 

 

Uzun yıllar boyunca onlarca farklı dinin ve etnik grubun barış içinde yaşamasıyla “Balkanların Kudüs’ü” olarak adlandırılan kent geçirdiği savaşlara ve acı günlere rağmen yaralarını sarmayı başarmış ve huzur ortamı bugün tekrar sağlanmıştır. Şehrin modern ve tarihi yüzü sayesinde bir şehir içinde binlerce farklı şehir geziyormuşsunuz hissini yaşarsınız. Bir yanda Başçarşı’nın etrafındaki camiler ve medreselerle Osmanlı Dönemi’ni hissederken, katedral ve kiliseleri gezerken Avrupa Kültürü’nün izlerini görebilirsiniz. Yeni yerleşim bölgelerinde ise modern alışveriş merkezleri, kafeler, barlar ve gece kulüpleriyle hoş zaman geçireceğiniz bir kent Saraybosna.

 

Tur Programı

1. Gün

İSTANBUL/SARAYEVO/TRAVNİK
Bosna Hersek
Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından   Saraybosna’ya hareket. 
Vezirler şehri olarak bilinen ve orta Bosna’da yer alan Travnik şehrine hareket ve varış. ( Saraybosna – Travnik 90 km )Travnik şehir turumuzda göreceğimiz yerler ; Elçi İbrahim Paşa medresesi. Plava Voda – Göksu nehri ve kaynağı Tarihi Travnik Kalesi’ni ziyaret. Ziyaret bitiminde, vezir türbelerinin bulunduğu merkez bölgesine geçiş. Merkez bölgesinde yapacağımız yürüyüşün ardından Şarena(Alaca) Camii’ni ziyaret. ,Alaca Cami ( Şarena Dzamija ) ve arastası Travnik çarşısı , Günümüze ulaşmayı başarabilmiş vezirlerin türbeleri ,Saat kulesi. Travnik’in meşhur köftesinden oluşan menümüzle öğle yemeğimizi alıyor ve Plava Voda kaynağı yanındaki Lutfina Kahva adlı meşhur kafede bol cevizli ev baklavası ve kahve keyfi yapıyoruz. Serbest zamanın ardından Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz.Yolumuzun üzerinde bulunan Ahmiç Köyüne uğruyoruz. Ahmiç Köyü ziyaretimiz esnasında, köyün camii avlusunda yapılmış olan şehitler anıtını ziyaret sonrası Saraybosna’ya hareket. Başçarşı’ya varışımız sonrası, Başçarşı bölgesine yapılacak kısa bir yolculuk, ve yolculuk esnasında panoramik şehir turu. Saraybosna turumuz süresince görülecek yerler; Milli Kütüphane, İnat Kuça (İnat Evi), Bosna Hersek’in ilk cumhurbaşkanı olan merhum Aliyya İzzet Begoviç’in şehitlik içerisinde bulunan anıtını ziyaret, Sebil, Başçarşı Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii, Kurşunlu Medresesi, Saat Kulesi, Bezistan, Ferhadiye Camii, Katedral, Markale Pazar Yeri, Vjecna Vatra (Özgürlük Ateşi) görülecek yerler arasındadır. Sonrasında, bu yıl 100. Yıldönümü olan ve 1. Dünya savaşının çıkmasına neden olan olayın yaşandığı Avusturya-Macaristan Prensi Arşidük Ferdinand suikastının yapıldığı tarihi Latin Köprüsünü ve Hünkar Camii’ni ziyaret. Turumuzun bitiminde aracımıza geçiş, ve otelimize transfer. Otele varış ve odalara yerleşme.                                     

2.Gün

SARAYEVO

Bosna Hersek

Alacağımız kahvaltımızın ardından Savaş esnasında şehrin tek çıkışı Umut Tüneli görülecektir

Bosna nehrinin kaynağı Vrelo Bosna gezisi,

Şehrin tadını dilediğinizce çıkarabilmek için Serbest zaman

Konaklama için Otel’e dönüş

3. Gün

SARAYBOSNA –KONJIC –JABLANICA –MOSTAR –BLAGAJ – POCİTELJ-TREBINJE

Bosna Hersek

·         Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 08.00 de Hersek bölgesinin Konjic  şehrine varıyoruz. ( Konyits, Saraybosna – Konyits 50 km )

·         Konjıc panoramik  şehir turu :Osmanlı köprüsü, Kırık minareli camii sonrası Jablanica’ya hareket. ( Yablanitsa, Konyits – Yablanitsa 23 km ) Tito’nun Alman Nazilere karşı verdiği mücadele sonucu yıktığı köprü ve olayın cereyan ettiği bölgeyi görüyoruz. Ardından Poçitelj’e doğru yola çıkıyoruz. ( Poçitely, Jablanica – Poçitely 76 km ).

·         Mostar’a hareket ve varış Mostar’a varışımızla birlikte turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında görülecek yerler;
·         UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Tara Kulesi, göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar’da alışveriş ve şehrin tadını çıkarmak için serbest zaman.
·         Blagay’a hareket( Blagay – Mostar 12 km )
·         Buna nehri kaynağına 5 asır önce kurulmuş Alperenler Tekkesi (Sarı Saltuk) tekkesi olarak ta bilinen tekkeyi ziyaret ediyoruz. Tekke içinde yer alan Ali paşa türbesi ve Sarı Saltuk’un türbesini ziyaret ediyor. Dileyen misafirlerimiz nehire nazır avluda Türk çayı içebilirler.
·         Poçitel’e hareket
·         16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel’e varış. Bu küçük oryantal şehir Mostar, Hutovo Blato ve Adriyatik Deniz arasında bulunmaktadır. Hacı Ali camisi, Şişman İbrahim Paşa Medresesi ve Gavrankapetanovic evi, Saat kalesi (Sahat kula) ve Visoka kalesi görülecek yerler arasındadır. Poçitel şehir turumuzun ardından,
Trebinje’ye hareket ve varış.
Konaklama için otele varış ve odalara yerleşme

4. Gün

 

TREBİNJE/KOTOR/BUDVA /PODGORICA

Bosna Hersek/Karadağ/

 • Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kotor’a hareket, Kotor körfezi ve Kotor kalesi görüldükten sonra çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya varış. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz.
 • Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında zaman durumuna göre (Karadağ`ın liman kenti Bar`a geciyoruz. Eski evleri ve limanıyla ünlü bu şehri panoramik olarak gördükten sonra)

Konaklama için otele varış ve odalara yerleşme                                 

5.Gün

 

  PODGORICA/İSTANBUL

Karadağ

·         Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman

·         Havalimanına hareket.   İstanbul’a hareket. Saat ……. İstanbul’a varış.

Ulaşım

Uçaklı Saraybosna Karadağ Turu

Secure3D