Moğolistan Fotoğraf Turu

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

Moğolistan Fotoğraf Turu

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yurtdışı
 • Alt Kategori :
  Yurt Dışı Foroğraf Turu
 • Süre :
  7 Gün
 • Vize :
  Vizesiz
 • Kapasite :
  20 Kişi
 • Tur Rehberi :
  Tolga Kanık
 • Yerel Rehber :
  Orgi Bolo
0 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

Moğolistan Fotoğraf Turu Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 7 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

Otel ve Otağı Konaklamaları 

Tur Esnasındaki Tüm Transferler

Rehberlik Hizmeti

Sabah- Öğle Akşam Yemekleri

Seyahat Sigortası 

Uçak Bileti İstanbul - Ulanbatur - İstanbul

Gobi - Ulanbatur Uçuş Bileti

Fiyata Dahil Olmayanlar

Kişisel Harcamalar 

İçecekler

 

Tur Programı

1.Gün

Ulanbatura varışımız sonrası Otel'e yerleşme ve ardından Şehir turuna başlıyoruz. İlk uğrak yerimiz ülkede ciddi popülasyona sahip olan budistlere ait Gandan Manastırı. Hemen ardından Şehrin sokaklarında kayboluyoruz. Akşam yemeği sonrası otelimize dönüyoruz.

2. Gün

Karakurum'a olan yolculuğumuz kahvaltı sonrası başlıyor. Ulanbatur öncesi Başkent olan şehir Cengiz Han döneminde 2. başkent şeklinde kalmıştı. Mongol kültürüne ait tüm varlığını koruyan kent antik kalıntılara ev sahipliği yapıyor. Çadır kültürü ve Moğol atlarıyla step kültürünü yaşatan halk Dünyanın ender az kirlenmiş doğası ve organik tarımıyla öne çıkıyor. Erdene Zuu manastırı uğrayacağımız diğer bir nokta . Manastır 16 yy yapılmış olup hala eski görkemiyle karşımızda durmakta.

3.Gün

Kahvaltı sonrası bölgede yaşayan göçebe ailleri ziyaret ediyoruz Rehberimiz Orgi bizlere göçebe hayatların tüm detaylarını anlatırken bu ailelerin sunacakları lezzetlerin tadına bakma fırsatımız olacak . Ardından Gobi çölüne uzanan yol üstünde bulunan Ongi Tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınak Budistlerce sağlık merkezi olarak yıllarca hizmet vermiş fakat 1936 yılın yerlebir edilmiş . Kalıntılar tarihin tanıklığını yapmaya devam ediyor.

4. Gün

Kahvaltı sonrasında Bayanzag uçurumanadinazor iskeletlerinin bulunduğu bölgeye hareket ediyoruz. Yol üzerine ziyaret edeceimiz otağlarda Moğol kültürüne ait yaşam şeklini tekrar görmemizi sağlayacak.

5. Gün

Sabah Kahvaltısı sonrasında yolculuğumuz   Molzog Els ve Yoliin vaisine gidiyoruz . Zaman karşı direnen Moğol hayat tarzını, doğayla özdeşleşmiş yaşamları çekiyoruz. Step yaşamının zorluklarını ama bir o kadar imrenilecek doğal yaşamları görüntüleyeceğiz.

6. Gün

Gobi çölünden yapacağımız uçuş sonrası Başkent Ulanbatur'a dönüyoruz. Cengiz Han'a ait devasa heykelin ziyaret ettikten sonra Akşam yemeği ve otele dönüş.

7. Gün

Ulanbatur'dan istanbul'a dönüş için Kahvaltı sonrası Havaalanına transfer.

Moğolistan

, Butik

Secure3D